Vanlı doktorlardan büyük Başarı

Vanlı doktorlardan büyük Başarı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.04.2024
4
A+
A-

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr. Murat Sezgin, bu hafta gerçekleştirdikleri başarılı kalp ameliyatlarını açıkladı. Üç hasta için yapılan operasyonlar, kalplerinde ciddi yetmezlik sorunu yaşayan hastalar için umut oldu. Dr. Sezgin, ameliyat öncesinde diğer merkezlerin bu hastaların ameliyat olamayacağını belirttiğini ancak ellerindeki başarılarla bu zorlu süreci atlattıklarını dile getirdi.

İlk hasta Bitlis’ten gelmiş ve kalp fonksiyonu %35-40 arasında çalışıyordu. Hastaya 4 damar yapıldı. İkinci hasta Van’dan gelmiş ve kalp fonksiyonu %25-30 arasında ölçülmüştü. Bu hastaya 5 damar yapıldı. Üçüncü hasta ise Hakkari’dendi ve kalp fonksiyonu %29 oranında çalışıyordu. Bu hastaya da 3 damar yapıldı.

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahı Op Dr Murat Sezgin yaptığı açıklamada, “Bu hafta, mücize ellerimizle gerçekleştirdiğimiz harika işlerle dolu bir hafta geçirdik. Üç hasta aldık ve üçünün de kalplerinde ciddi yetmezlik sorunları vardı. Birçok merkez, bu hastaların ameliyat olamayacağını bile söylemişti. Ancak biz, işte o müthiş başarılarla bu zorlu süreci atlattık.  İlk hastamız Bitlis’tendi ve kalbi %35-40 arası çalışıyordu. Ona 4 damar yaptık.  İkinci hastamız Van’dan gelmişti ve kalbi %25-30 arası çalışıyordu. Ona 5 damar yaptık. Üçüncü hastamız ise Hakkari’dendi ve kalbi %29 oranında çalışıyordu. Ona da 3 damar yaptık. Bu üç hastamızın ortak özelliği, daha önce ameliyat olmaları gerektiği ancak ameliyatı reddettikleri ve kalplerinin en az üç stentli olmasıydı. Sıkça duyarsınız, birçok yerde sadece stent takıldığı haberleri. Ancak biz, hastalarımız için en uygun tedavi yöntemini belirleriz ve karar onların dostlarıdır. Üç hastamızın ameliyatı da gayet başarılı geçti ve şu an serviste istirahat ediyorlar. Alırım bir maşallahınız.” Dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.