Vanlı Yolculardan taksimetre tepkisi

Vanlı Yolculardan taksimetre tepkisi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.02.2024
11
A+
A-

Van’daki bazı taksicilerin müşteri almaya giderken duraktan itibaren taksimetreyi açmaları, vatandaşların tepkisine yol açıyor.

Duraktan çağrılan taksicilerin, adrese ulaşıp müşteriyi alınca ücretlendirmeyi başlatması gerekirken bazı şoförlerin duraktan çıktıkları andan itibaren taksimetreyi açması birçok vatandaşın şikayet konusu oldu.

Konuyla ilgili konuşan bir vatandaş İskele Caddesi üzerinde ikamet ettiğini hastaneye gitmek için çağırdığı taksicinin taksimetreyi duraktan itibaren açıldığını söyledi. Z.E isimli vatandaş, “Rahatsızlığımdan dolayı taksi çağırdım, taksici ikamet ettiğimiz adres merkeze yakın olmasına rağmen taksimetreyi duraktan itibaren açacağını söyledi. İlçe veya merkeze bağlı bir köyde yaşamış olsam bu duruma hak verebilirdim ama merkezde yaşıyorum, İskeleye en yakın bulunan taksi durakları, yolcu almadan önce taksimetre açıyor, bu haksızlık, bu haksız bir kazanç yetkililerin bu durum müdahale etmelerini istiyoruz. Taksimetre ücreti zararlarını karşılamayacak düzeyde ise, bunu UKOME toplantısında dile getirerek zam isteye bilirler, zam istemiyorlarsa da, bu yanlış sistemi insanlara dayatmasınlar, biri taksimetre çalıştırmaz, kendi kafasından fiyat söyler, biri yolcuyu almadan taksimetre açar. Elbette tüm taksiciler bir değil hakkıyla çalışan, alın teri ile çalışan taksicilerimiz var ama bir taksicinin yaptığı olumsuz bir hareket hepsine mal olabiliyor maalesef. Bu haksız kazanç ve vatandaşları mağdur eden sistemin biran önce çözülmesi, yetkililerin biran önce bu soruna müdahale etmesi gerekiyor” dedi.


REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.