Vanlılar sahte medyum Edis’e dikkat!

Vanlılar sahte medyum Edis’e dikkat!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.03.2024
Düzenleme: 03.03.2024 18:05
39
A+
A-

Kendisini medyum olarak tanıtan Van’ın Gevaş İlçesinde ikamet ettiğini iddia eden Medyum Edis sosyal medya da ,’15 günde aşık etme işlemi, soğutma işlemi, kısmet açma ve dil bağlama işlemi’ vaadiyle bin 200 ile 4 bin lira arası ücret talep ediyor.

Son Dakika Van Haber… Sözde medyumlar güven kazanmak için astrolog unvanını da kullanırken, mağdurlar da gün geçtikçe artıyor. Van’ın Gevaş İlçesinde karşıyaka mahallesinde ikamet ettiğini ve Akdamar kilisesinde işlem yaptığını iddia eden Edis Hoca isimli sahte medyum, vatandaşlardan işlemin tutmaması halinde ücreti iade edeceğini söyleyerek insanları duygularından vurarak dolandırıyor.

Vatandaşlar, yüz yüze görüşemediği medyumlarla, sosyal medya üzerinden iletişim kurmaya başladı. Ancak bu durum sahte medyumları ortaya çıkardı. Sözde medyumlar, inandırıcılık kazanmak için astrolog unvanını da kullanarak, vatandaşları işlem adı altında ’15 günde aşık etme, soğutma, kısmet açma, dil bağlama gibi konularda dolandırıyor. Sahte medyumların ücreti ise bin 200 ile beş bin TL arası değişiklik gösteriyor.

“CEVAP VERMİYOR”

İşlem yaptırdığını ve ardından dolandırıdlığını iddia eden Murat Y. İsimli vatandaş, “Medyum Edis insanları yanıltıyor. Parayı alana kadar ilgi alaka mükemmel. Aradığınız zaman hemen cevap verip konuşuyor. Parayı aldıktan sonra işlem devam ediyor veya başka bir şeyler bahaneler vs vs vs. Ne mesajlara ne de telefonlara cevap vermiyor. Yani hiçbir şey yapıldığı yok. Oyalama taktiği sadece. 0535 891***numarası. Ayrıca ücret gönderirken açıklama kısmında borç veriyorum ibaresi kullanın. Başka türlü hak iddia edemezsiniz” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.