Vanlılar seçimi nasıl değerlendiriyor?

Vanlılar seçimi nasıl değerlendiriyor?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.01.2023
61
A+
A-

2023 genel seçimleri gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 2023 genel seçimlerinin tarihi tartışılmaya devam ederken Van’da seçim çalışmaları da hız kazandı. Peki, Vanlılar Türkiye’nin siyaset politikası hakkında ne düşünüyor? Siyaset politikasını nasıl değerlendiriyor? İşte ayrıntılar…

2023 genel seçimleri gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 2023 genel seçimlerinin tarihi tartışılmaya devam ederken Van’da seçim çalışmaları da hız kazandı. Peki, Vanlılar Türkiye’nin siyaset politikası hakkında ne düşünüyor? Siyaset politikasını nasıl değerlendiriyor? İşte ayrıntılar…Türkiye’de her 10 vatandaşın 8’i siyaseti yakından takip ediyor. Türkiye daha önce de kritik seçimler yaşadı. Ancak iktidar ittifakının, beka seçimleri anlamı yüklemesi, muhalefetin de 21 yıllık iktidarın çeşitli arayışlar içine girmesi açısından, önümüzdeki seçimlerin anlamı büyük olacak. Peki, Vanlılar Türkiye’nin siyasi politikasını nasıl buluyor? Kimi vatandaş Türkiye’nin siyasi politikasını yerinde ve olması gerektiği gibi olduğunu düşünürken kimi ise uygulanan yanlış politikalardan dolayı ülkenin birçok sorun ile karşı karşıya kaldığını belirtti.


“TÜRKİYE’NİN SİYASİ POLİTİKASINI YANLIŞ BULUYORUM”
Türkiye’nin siyasi politikasını yanlış bulduğunu söyleyen bir vatandaş, “Türkiye’nin siyasi politikasını yanlış buluyorum. İnsanların durumu az-çok ortada geçinemiyorlar. Bu durum ne zaman düzelecek, bilmiyorum. Kimse mantıklı bir şey söylemiyor. Bu böyle giderse ekonomik olarak daha fazla çökeceğimize inanıyorum. Bir an önce bu siyasi iktidarın değişmesi gerektiğine inanıyorum.” Şeklinde konuştu.


“50 YILDIR OY KULLANMADIM”
Türkiye’nin siyasi politikasını doğru bulmadığını ve 50 yıldır hiç oy kullanmadığını belirten başka bir vatandaş ise, “Ben 50 yaşındayım 50 yıldır hiçbir şekilde oy kullanmadım ve kullanmayı da düşünmüyorum. Çünkü vatandaş odaklı çalışıldığını ve siyasi politikayı buna göre şekillendirdiklerini düşünmüyorum. Eğer gerçekten vatandaş odaklı çalışmış olsalardı veya buna göre bir politka uygulanmış olsaydı şuan ekonomik olarak bu kadar zor süreçlerden geçmiş olmazdık. Bu yüzden ben hiç bir şekilde Türkiye’nin siyasi politikasını doğru bulmuyorum.” Şeklinde konuştu.


“ÖRNEK ALINMASI GEREKEN BİR SİYASİ POLİTİKA”
Türkiye’nin siyasi politikasının örnek alınacak bir politika olduğunu ifade eden başka bir vatandaş ise, “Türkiyenin siyasi politikasını doğru buluyorum. Bence diğer ülkelere baktığımız zaman örnek alınması gereken bir politika olduğunu düşünüyorum. Evet, her ne kadar son bir yıl içerinde ekonomik olarak sıkıntılar yaşıyor olsakta bunun siyasi politika ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Çünkü küresel çapta ekonomik sıkıntılar yaşanıyor. “Şeklinde aktardı. Kaynak: Yenidoğu Gazetesi- Bahar Tanrıtanır Van Haber

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.