WhatsApp’ın en büyük rakibinden yeni özellik geliyor

WhatsApp’ın en büyük rakibinden yeni özellik geliyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.06.2023
30
A+
A-

Instagram’ın sevilen özelliği Hikayeler şimdi Telegram’a da geliyor. WhatsApp’ın en büyük rakibi anlık mesajlaşma uygulaması Telegram Hikayeler özelliği ne zaman kullanıma sunulacak? İşte detaylar…Instagram’ın sevilen özelliği Hikayeler şimdi Telegram’a da geliyor. WhatsApp’ın en büyük rakibi anlık mesajlaşma uygulaması Telegram Hikayeler özelliği ne zaman kullanıma sunulacak? İşte detaylar…

Telegram CEO’su Pavel Durov bugün, mesajlaşma uygulamasına Temmuz ayı başında Stories yani Hikayeler’in ekleneceğini duyurdu. Uzun yıllardır Telegram kullanıcılarının beklediği o özellik, 1 Temmuz’dan itibaren uygulamada yerini alacak.

Durov, şirketin başlangıçta “zaten her yerde oldukları” için Hikayeler eklemeye karşı olduğunu, ancak kullanıcılarını dinlemek istediğini söylüyor.

Telegram’daki Stories ile kullanıcılar, hikayelerinin her birini kimlerin görebileceğine karar verebilecek. Hikayelerinizi herkes, kişileriniz, seçilen birkaç kişi veya yakın arkadaş listesi tarafından görüntülenebilir hale getirmeyi seçebilirsiniz.

Telegram Hikayeler, sohbet listenizin üst kısmındaki genişletilebilir bir bölüme yerleştirilecektir. Kullanıcılar, herhangi bir kişi tarafından gönderilen Hikayeleri, ana ekran yerine Kişiler bölümündeki “Gizli” listesine taşıyarak gizleyebilecek.

Kullanıcılar, Hikayelerine altyazı ve bağlantı ekleme seçeneğine sahip olacak. Hikayelerinizde diğer kişileri etiketleme seçeneği de var. Özellikle, ön ve arka kameralarla çekilen fotoğrafları ve videoları aynı anda BeReal benzeri bir tarzda yayınlayabileceksiniz.

Ek olarak, hikayenizin ne zaman sona ereceğini seçebileceksiniz. Altı, 12, 24 veya 48 saat içinde sona ermesini sağlayabilirsiniz. Ya da Instagram’ın öne çıkan Hikayeleri görüntülemenize izin vermesine benzer şekilde, Hikayeleri profil sayfanızda kalıcı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Hikayeler son test aşamasındadır ve Temmuz başında kullanıma sunulacaktır. Durov, özelliğin “Telegram’da yeni bir çağın habercisi” olacağına ve platformun şu an olduğundan daha sosyal olmasına olanak sağlayacağına inanıyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.