Yardım kömürü yerine maddi destek önerisi

Yardım kömürü yerine maddi destek önerisi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.11.2023
24
A+
A-

Van’da kış aylarında dağıtımı başlayan yardım kömürü, diğer kömür ürünleri gibi verim sağlamazken aynı zamanda hava kirliğine de neden oluyor. Kentte ikamet eden vatandaşlar Yardım kömürü yerine ihtiyaç sahibi ailelere maddi destek sağlanması gerektiğini belirtiyor.


Van’da kış mevsiminde kömür alamayan ihtiyaç sahibi aileler için alternatif yardım kömürü oluyor. Van Kömürcüler ve Oduncular sitesi esnafı yardım kömürü yerine en kaliteli kömürü daha uygun fiyata vatandaşlara ulaştırabileceklerini iddia ederken kent merkezinde ikamet eden vatandaşlar ise kömür yerine maddi destek sağlanması gerektiğini söylüyor.


Sosyal medya hesabı üzerinden yetkililere çağrıda bulunan vatandaşlar, “Buradan açık açık söylüyoruz. Devlet yardım kömürü dağıtmasın, Çünkü dağıtılan kömürler yanmıyor, Birde ciddi hava kirliliği oluşturuyor. Devlet bunun yerine ihtiyaç sahiplerine kömür kartı ya da kömür çeki dağıtsın. Vatandaş kendi kömürünü kendisi alsın. Bu şekilde daha sağlıklı olur. O zaman vatandaşta memnun kalır. Esnafta iş yapmış olur” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.