Zeydan: Van’ı yeniden inşa edeceğiz

Zeydan: Van’ı yeniden inşa edeceğiz
REKLAM ALANI
Yayınlama: 02.04.2024
8
A+
A-

DEM Parti’den Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Abdullah Zeydan, Biz gece gündüz halkımızın bize duyduğu bu güvene dayanarak halkımıza layık bir şekilde kentimizin biriken sorunlarını el birliğiyle çözeceğiz. Çok sorun var biliyoruz. Yaramız derin ama dermanımız da var. El ele vereceğiz. İmardan ulaşıma kadar kültürden tarıma, derin yoksulluk, işsizliğe hep birlikte çareleri üreteceğiz. Kentimizi yeniden inşa edeceğiz.” Dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Van’da Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere 14 belediyenin tamamını kazandı. Belediyelerinin tamamının bir partide olduğu tek kent Van olurken yine kentteki tüm belediyeleri alan tek parti ise DEM Parti oldu. DEM Parti önceki gün Van’da kutlama mitingi düzenledi. DEM Parti bayraklarıyla süslenen alana gelen binlerce vatandaş “Dem Demaye” sloganları attı. Musa Anter Parkı’nda düzenlenen mitingde 14 belediyenin eşbaşkanları sahneye çıkarak halkı selamladı. Mitingde Dem Parti Van İl Örgütü, seçilmiş tüm eş başkan adayları da alanda yer aldı. Mitinge DEM Parti Van Milletvekilleri Pervin Buldan, Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, Gülderen Varlı, Mahmut Dindar, DEM Parti Van İl Eşbaşkanları Gülşen Kurt, Veysi Dilekçi, Demokratik Bölgeler Partisi Eşbaşkanı Harun Okay, Van Eski Milletvekili Murat Sarısaç, kazanan ilçe belediye eşbaşkanları, çok sayıda partili ve vatandaşlar katılım sağladı.

“SİZLER TARİH YAZDINIZ”

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Abdullah Zeydan, desteklerinden ötürü tüm Van halkına teşekkür etti. Seçimden önce 14’te 14 kazanacaklarını belirttiğini ifade eden Zeydan, “Başkale’ye Gürpınar, Çatak’a, Bahçesaray’a, Gevaş, Erciş’e Çaldıran, Muradiye ye Özalp Saray’a Edremit, Tuşba’ya İpekyolu’na, Van’a selam gönderiyoruz. 14’te 14 yapacağız dedik. Tarih yazdınız tarih. İki dönemdir iradenizi gasp eden AK Partili kayyumlarına akbabalar gibi çöken kayyumlara ders verdiniz. Bu sonuçlar bu meydan asla bir daha AK Partili kayyumlara fırsat vermeyecektir.” Şeklinde konuştu.

ZEYDAN’DAN İKTİDARA ÇAĞRI

Mitingde iktidara da çağrıda bulunan Zeydan, “Toplumsal barışın önünü açın” dedi. Van’ın sorunlarını bildiklerini ve çözeceklerini söyleyen Zeydan, “Toplumsal barışın önünü açacağız dedik. Türkiye’nin dört bir yanında çıkan irade barışın yolunu gösteriyor. İktidara çağrımızdır; toplumsal barışın önünü açın. Allah bin kere sizden razı olsun. Bu seçimin kaybedeni olmayacak dedik. Van’dan demokratik hakkını kullanan herkesin biriken sorunlarını el birliğiyle çözeceğiz. İmardan ulaşıma kadar derin yoksulluğa kadar tüm sorunları el birliğiyle çözeceğiz. Kimse yatağa aç girmeyecek. Gençlerimize iş imkanı sunacağız. Bu başarı yoldaşlarımızın başarısıdır. İradenizi canımız uğruna koruyacağız.” ifadelerini kullandı.

“BU BAŞARI SİZLERİN BAŞARISI”

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Neslihan Şedal ise “Bu kenti kayyımların çöplüğünden temizlememiz gerekiyor” dedi. Şedal, “Bu başarı kadınların, gençlerin, annelerimizin başarısıdır. Siz tarih yazdınız. Bugünden sonra sizin daha çok desteğinizi bekliyoruz. Başta söylemiştik, 14’te 14 yapacağız dedik. Siz ne yaptınız tarih yazdınız. Bizler bu günden sonra kentimizi kayyumlardan temizleyeceğiz” şeklinde konuştu.

DEM Parti Van İl Eşbaşkanı Gülşen Kurt ise 14 belediyenin 14’ünü alarak tarih yazdıklarını vurguladı. Kurt, “Halkımıza hizmet etmek için geliyoruz. Belediyelerin tüm kapıları size açıktır” dedi. DBP Eşbaşkanı Harun Okay ise, “Direne direne bu günlere geldik. Bu zafer annenizin ak sütü gibi helaldir. Sandıktan çıkan sonuç bu halkın ne kadar barış adalet ve demokrasi istediğini kanıtladı” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Sanatçı Kadir Çat bir konser verdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.