Memleket Partisi Van Büyükşehir Adayı Aybey projelerini açıkladı

Memleket Partisi Van Büyükşehir Adayı Aybey projelerini açıkladı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.03.2024
Düzenleme: 04.03.2024 12:53
59
A+
A-

Memleket Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Ertuğrul Aybey kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek projeleri açıkladı.

Memleket Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Ertuğrul Aybey parti hizmet binasında gazetecilerle bir araya gelerek projelerini açıkladı. Aybey, Büyükşehir Belediyesini kazanmaları halinde kangren haline gelen sorunların çözüleceğini belirtti.

“VANIN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ”

Memleket Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Ertuğrul Aybey “Biliyorsunuz ki Memleket Partisi olarak Van Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediye Başkanlığı’na adaylığımızı koyduk. Bu süreçte Van’ın sorunlarını sürekli dile getirmeyi planlıyoruz. Hatuniye Mahallesi’nden başladık. Hatuniye Mahallesi’nde yapılmayan bir kavşak sorunu var ve kavşak yapılmasa bile oraya ışıklı dönüş yapılabilir. Bunun için belediye hiçbir şekilde bir adım atmıyor, hatamızı kabul edemeyiz diyorlar. Dün konuştuğumuzda halk bunu belirtti. Bunun dışında Tuşba, Edremit gibi büyük sorunlar yaşıyor. Üniversite kampüs sahili büyük sorunlar yaşıyor, arıtma tesisi sıkıntısı var. Van ilimizin bu sorunları çözmek için bu yola girdik” dedi.

“EKMEK 3 LİRADAN SATILACAK”

Van’da yıllardır sorun haline gelen ulaşım sorununu çözeceklerini söyleyen Aybey, “Ayrıca belediye otobüsleri ve özel halk otobüslerinde doluluk sorunu yaşıyoruz. Belediye otobüslerinin ve halk otobüslerinin saat açısından büyük sorunları var. 1 saatte 1, 1.5 saatte bir belediye otobüsü geçiyor. Bir şehirde büyükşehirde böyle bir şey olamaz. Biz geldiğimiz zaman belediye otobüsleri 15 dakikada 1 şeklinde kalkacak. Duraklarda ve otobüslerde yılmalar olmayacak, özel halk otobüsleri ile dolmuşlardaki yılmaları da engelleyecek önlemler alacağız. Bunun denetimlerini ne yapacağız? Ayrıca ekmek fabrikası kuracağız. Türkiye geneli olarak ekonomik sorunlarımız var. Ekmek fabrikası kuracağız, halk ekmek büfeleri kuracağız. Ekmek 3.50 TL olarak halkımıza dağıtılacak. Hakkımızda en azından biraz da nefes alacak” diye konuştu.

“MEMLEKETLE DAHA YAŞANIR BİR VAN”

Daha yaşanır bir Van için gerekli tüm çalışmaların fizibilitesini oluşturduklarını anımsatan Aybey, “Belediye kafeleri açacağız, belediyenin eğlence merkezlerini açacağız. Hem daha ucuz bir şekilde hem daha kaliteli bir şekilde halkımız geri dönüş olacak bizden belediyeye ne kadar bütçe gelirse tamamen halkımıza odaklacağız. Ayrıca istihdam yaratacağız. Van’da ki işsizliği ne kadar geriletebiliyorsak o kadar geriletmeye çalışacağız. Bunun dışında Van’a her mahalleye gençlik merkezleri açacağız. Bu gençlik merkezlerinde dar gelirli ailelere ücretsiz LGS ve KPSS dersleri verdireceğiz. Öğretmen arkadaşlarımıza atanamamış öğretmen arkadaşlarımız da bu şekilde iş sahibi olacak. Yeni yollar yapılacak, projesi çizilmiş bir şekilde elimizdedir. Van İpekyolu Edremit kampüs şeklinde Tuşba şeklinde bir getirmeyi düşünüyoruz. Az işte büyük ilçelerimizden birisi Erciş‘de de bir tramvay projemiz var.

Kayak festivalleri düzenlenecek, belediye tarafından yazın yüzme sporları düzenlenecek. Her yeri bir spor salonu açılacak. Basketbol, futbol, yüzme, hentbol, voleybol gibi sporları öncelik verecek, halkımıza da bunlar tamamen ücretsiz bir şekilde olacak. Belediyenin takımları kurulacak, belediye ait takımlar kurulacak. Bunun dışında bazı sporlar için spor desteklenecek, gerekirse Van spora bir ödenek çıkartılacak. Bunun dışında diğer partilere de sesleniyorum buradan bütün ada ekip arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bütün ekip arkadaşlarımla siyasi bir arenada bütün projelerimizi ortak bir şekilde dile getirelim. Halkta neyse onu sesin diyorum. Teşekkür ederim. Öğrencisidir aynı zamanda mütevazi kişiliğinden dolayı onu tebrik ederim ancak millet vekilliği zamanında bana çok bir katkısı olmamış biri belediye başkanlığında da çok bir katkısı olacağını düşünmüyorum. Dem partisi adayı Abdullah Zeydan beyfendi için bir yorumda bulunamam kendisini tanımıyorum çünkü evet Vanlı da değil Hakkari’li kendisi yani o ne yapabilir hak daha iyi görecek tabii ki de yani şimdi en azından 1 buçuk sene Van’da kalmış birinin aday gösterilmesi daha iyi olur Van için uğraşmış biri ya da çeşitli sosyal toplum görevlerinde yer almış birinin olması daha iyi olurdu.” şeklinde konuştu.

Basın Açıklamasında aynı zamanda İl Başkanı Ümit Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Mehmet Polat yer aldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.